Navn Stilling Telefon Epost Forskningsområde Forskningsfelt

A

Aaberge, Rolf Forsker 48999121 Rolf.Aaberge@ssb.no Mikroøkonomi
  • Inntektsfordeling
  • Kommunal økonomi
  • Skatt
  • Økonomisk historie
  • Arbeidsmarked
Andreassen, Leif Forsker II 91304212 Leif.Andreassen@ssb.no Mikroøkonomi
    Andresen, Martin Eckhoff Forsker II 40239166 martin.andresen@ssb.no Offentlig økonomi
      Aslaksen, Iulie Forsker I 21094581 Iulie.Aslaksen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
      • Bærekraftig utvikling
      • Klimapolitikk og økonomi
      Aune, Finn Roar Seniorrådgiver finn.roar.aune@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
      • Energi- og miljøpolitikk
      • Generelle likevektsmodeller
      • Klimapolitikk og økonomi
      • Kraftmarkeder
      • Olje- og gassmarkeder
      Aursland, Thor Andreas Førstekonsulent 40902485 thor.aursland@ssb.no Makroøkonomi

        B

        Barstad, Anders Forsker II 40902526 Anders.Barstad@ssb.no Demografi og levekår
        • Levekår og sosial deltaking
        Bensnes, Simon Søbstad Forsker II 41927081 Simon.Bensnes@ssb.no Offentlig økonomi
          Bergsvik, Janna Forsker 40078125 janna.bergsvik@ssb.no Demografi og levekår
          • Fruktbarhet og familiedemografi
          Bjertnæs, Geir H. M. Forsker I 40902511 geir.h.bjertnas@ssb.no Makroøkonomi
          • Generelle likevektsmodeller
          • Klimapolitikk og økonomi
          • Kraftmarkeder
          • Skatt
          Boug, Pål Forsker I 40902489 Pal.Boug@ssb.no Makroøkonomi
          • Konjunkturanalyser og prognoser
          • Makroøkonometrisk modellering
          • Tidsserieøkonometri
          Brasch, Thomas von Forsker 93898524 thomas.vonbrasch@ssb.no Makroøkonomi
          • Konjunkturanalyser og prognoser
          • Makroøkonometrisk modellering
          • Makroøkonomiske analyser
          • Tidsserieøkonometri
          • Økonomisk vekst
          Bye, Brita Seniorforsker 99621755 brita.bye@ssb.no
          • Energi- og miljøpolitikk
          • Generelle likevektsmodeller
          • Klimapolitikk og økonomi
          • Offentlige finanser på lang sikt
          • Teknologi, innovasjon og vekst
          • Økonomisk vekst
          Bø, Erlend Eide Forsker I 40902457 Erlend.Bo@ssb.no Offentlig økonomi
          • Skatt

          C

          Cappelen, Ådne Forsker 48882950 Adne.Cappelen@ssb.no Makroøkonomi
          • Konjunkturanalyser og prognoser
          • Makroøkonometrisk modellering
          • Makroøkonomiske analyser
          • Tidsserieøkonometri

          D

          Dalen, Hanne Marit Forskerrekrutt 40902475 HanneMarit.Dalen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
          • Energi- og miljøpolitikk
          • Husholdningers energiforbruk
          • Kraftmarkeder
          Dommermuth, Lars Forsker 0 40902519 Lars.Dommermuth@ssb.no Demografi og levekår
          • Fruktbarhet og familiedemografi
          • Levekår og sosial deltaking
          Drange, Nina Forsker - Har permisjon 41457945 Nina.Drange@ssb.no Offentlig økonomi
          • Arbeidsmarked
          • Utdanningsøkonomi

          E

          Eika, Lasse Forsker 99359714 lasse.eika@ssb.no Mikroøkonomi
          • Income distribution
          • Arbeidsmarked

          F

          Fagereng, Andreas Forsker - Har permisjon 97728419 andreas.fagereng@ssb.no Makroøkonomi
          • Sparing
          • Arbeidsmarked
          Fredriksen, Dennis Seniorrådgiver 40902466 Dennis.Fredriksen@ssb.no Offentlig økonomi
          • Pensjoner
          Fredriksen, presse, Kristin 97725927 Kristin.Fredriksen@ssb.no
            Fæhn, Taran Forsker 95867999 taran.faehn@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
            • Energi- og miljøpolitikk
            • Generelle likevektsmodeller
            • Klimapolitikk og økonomi
            • Teknologi, innovasjon og vekst
            • Økonomisk vekst

            G

            Gjefsen, Hege Marie Forsker - Har permisjon 47315635 Hege.Gjefsen@ssb.no Offentlig økonomi
            • Arbeidsmarked
            • Utdanningsøkonomi
            Grimsrud, Kristine M. Senior Forsker 91545593 Kristine.Grimsrud@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
            • Energi- og miljøpolitikk
            • Olje- og gassmarkeder
            • Bærekraftig utvikling
            Gunnes, Trude Forsker 46961559 Trude.Gunnes@ssb.no Offentlig økonomi
            • Utdanningsøkonomi

            H

            Hagem, Cathrine Forskningsleder, Gruppe for miljø-, ressurs- og innovasjonsøkonomi +4795045115 Cathrine.Hagem@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
            • Energi- og miljøpolitikk
            • Klimapolitikk og økonomi
            Halvorsen, Elin Forsker 48056823 elin.halvorsen@ssb.no Makroøkonomi
            • Inntektsfordeling
            • Skatt
            • Sparing
            • Pensjoner
            • Makroøkonomiske analyser
            Halvorsen, Bente Forsker 0 21094910 Bente.Halvorsen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
            • Energi- og miljøpolitikk
            • Husholdningers energiforbruk
            • Inntektsfordeling
            • Konsumentatferd
            • Kraftmarkeder
            Hammersland, Roger Forsker II 40902477 Roger.Hammersland@ssb.no Makroøkonomi
            • Generelle likevektsmodeller
            • Makroøkonometrisk modellering
            • Makroøkonomiske analyser
            • Tidsserieøkonometri
            • Konjunkturanalyser og prognoser
            Hansen, Mona Irene Førstekonsulent 21094957 mona.irene.hansen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
              Heide, Kim Massey Forsker 40905520 kim.massey.heide@ssb.no Offentlig økonomi
                Heiland, Inga Forsker 46590973 Inga.Heiland@ssb.no Makroøkonomi
                  Holm, Martin Blomhoff Forsker 46410134 Martin.Holm@ssb.no Makroøkonomi
                    Holmøy, Erling Forsker 98691499 Erling.Holmoy@ssb.no Makroøkonomi
                    • Generelle likevektsmodeller
                    • Makroøkonometrisk modellering
                    • Makroøkonomiske analyser
                    • Offentlige finanser på lang sikt
                    • Pensjoner
                    • Skatt
                    • Økonomisk vekst
                    Holtsmark, Bjart Forsker 0 98836198 Bjart.Holtsmark@ssb.no Offentlig økonomi
                    • Klimapolitikk og økonomi
                    • Pensjoner
                    Huitfeldt, Ingrid Forsker 98455290 Ingrid.Huitfeldt@ssb.no Offentlig økonomi
                      Hungnes, Håvard Forsker II 99708061 Havard.Hungnes@ssb.no Makroøkonomi
                      • Konjunkturanalyser og prognoser
                      • Makroøkonometrisk modellering
                      • Tidsserieøkonometri

                      J

                      Jansen, Eilev S Forsker 0 91387583 Eilev.Jansen@ssb.no Makroøkonomi
                      • Makroøkonometrisk modellering
                      • Makroøkonomiske analyser
                      • Tidsserieøkonometri
                      Jia, Zhiyang Forsker II 40902468 Zhiyang.Jia@ssb.no Offentlig økonomi
                      • Arbeidsmarked
                      Johed, Rosanna Nancy Isabellea Førstekonsulent 97875123 Rosanna.Johed@ssb.no Demografi og levekår

                        K

                        Kaushal , Kevin R. Forsker II +4747634241 kevin.kaushal@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                        • Energi- og miljøpolitikk
                        • Klimapolitikk og økonomi
                        • Generelle likevektsmodeller
                        Kirkebøen, Lars Johannessen Forsker 99003157 lars.johannessen.kirkeboen@ssb.no Offentlig økonomi
                        • Utdanningsøkonomi
                        Kjelsrud, Anders Grøn Forsker 93266338 anders.gron.kjelsrud@ssb.no Makroøkonomi
                          Kolsrud, Dag Forsker II 40902478 Dag.Kolsrud@ssb.no Makroøkonomi
                          • Makroøkonomiske analyser
                          Kornstad, Tom Forsker I 40902465 Tom.Kornstad@ssb.no Mikroøkonomi
                          • Arbeidsmarked
                          • Pensjoner
                          • Skatt
                          Kruse, Herman Forsker 93622155 herman.kruse@ssb.no

                            L

                            Langørgen, Audun Forsker 0 40902508 Audun.Langorgen@ssb.no Mikroøkonomi
                            • Inntektsfordeling
                            • Kommunal økonomi
                            Larsen, Bodil Merethe Forsker I 21094937 bodil.merethe.larsen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                            • Energi- og miljøpolitikk
                            • Husholdningers energiforbruk
                            • Konsumentatferd
                            Leknes, Stefan Forsker 21094703 stefan.leknes@ssb.no Offentlig økonomi
                            • Befolkningsutvikling, flytting og dødelighet
                            • Regional økonomi
                            • Økonomisk historie
                            Lian, Bård Seniorrådgiver 40902458 Bard.Lian@ssb.no Offentlig økonomi
                            • Inntektsfordeling
                            • Konsumentatferd
                            • Skatt
                            Lindholt, Lars Forsker 0 40902514 lars.lindholt@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                            • Olje- og gassmarkeder
                            • Klimapolitikk og økonomi
                            Løkken, Sturla A. Forsker 97149517 Sturla.Lokken@ssb.no Offentlig økonomi
                            • Utdanningsøkonomi
                            • Fruktbarhet og familiedemografi
                            • Labour market

                            M

                            Marone, Victoria Forsker vrm@ssb.no
                              Modalsli, Jørgen Heibø Forsker - Har permisjon 41270978 Jorgen.Modalsli@ssb.no Mikroøkonomi
                              • Inntektsfordeling
                              • Økonomisk vekst
                              • Økonomisk historie
                              Mogstad, Magne Forsker 0 40902495 Magne.Mogstad@ssb.no Mikroøkonomi
                              • Arbeidsmarked
                              • Inntektsfordeling

                              N

                              Nesbakken, Runa Forsker I 90950722 Runa.Nesbakken@ssb.no Offentlig økonomi
                              • Inntektsfordeling
                              • Skatt
                              Nygård, Odd Erik Forsker 40902471 odd.erik.nygard@ssb.no Offentlig økonomi
                              • Inntektsfordeling
                              • Konsumentatferd
                              • Skatt
                              Nøstbakken, Linda Forskningsdirektør 98622835 linda.nostbakken@ssb.no Energi- og miljøøkonomi

                                O

                                Ouren, Jørgen Seniorrådgiver 40902483 Joergen.Ouren@ssb.no Makroøkonomi
                                • Makroøkonometrisk modellering
                                • Statistisk konfidensialitet

                                R

                                Raknerud, Arvid Forsker 0 47397633 rak@ssb.no Mikroøkonomi
                                  Ring, Marius A. K. Forsker marius.ring@ssb.no
                                    Rybalka, Marina Forsker 21094438 Marina.Rybalka@ssb.no Mikroøkonomi
                                    • Teknologi, innovasjon og vekst
                                    • Økonomisk vekst
                                    • Virksomhetsatferd
                                    • Arbeidsmarked
                                    Rønning, Marte Forskningsleder 92238664 Marte.Ronning@ssb.no Offentlig økonomi
                                    • Utdanningsøkonomi

                                    S

                                    Segiet, Katarzyna Zuzanna Førstekonsulent 46579233 Katarzyna.Segiet@ssb.no Mikroøkonomi
                                      Skjerpen, Terje Forsker 0 21094813 Terje.Skjerpen@ssb.no Mikroøkonomi
                                      • Arbeidsmarked
                                      • Virksomhetsatferd
                                      • Konsumentatferd
                                      • Tidsserieøkonometri
                                      Solbakken, Edda Torsdatter Forsker 40902498 edda.torsdatter.solbakken@ssb.no Mikroøkonomi
                                      • Inntektsfordeling
                                      • Økonomisk vekst
                                      • Økonomisk historie
                                      Stambøl, Lasse Sigbjørn Forsker I 21094505 lasse.sigbjorn.stambol@ssb.no Demografi og levekår
                                      • Arbeidsmarked
                                      • Befolkningsutvikling, flytting og dødelighet
                                      • Konjunkturanalyser og prognoser
                                      • Makroøkonometrisk modellering
                                      • Makroøkonomiske analyser
                                      • Regional økonomi
                                      Storrøsten, Halvor Briseid Forsker I 40902509 halvor.storrosten@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                                      • Energi- og miljøpolitikk
                                      • Klimapolitikk og økonomi
                                      Strøm, Birger Seniorrådgiver 40902487 Birger.Strom@ssb.no Makroøkonomi
                                      • Generelle likevektsmodeller
                                      • Klimapolitikk og økonomi
                                      • Makroøkonometrisk modellering
                                      • Makroøkonomiske analyser
                                      • Offentlige finanser på lang sikt
                                      • Økonomisk vekst
                                      Stølen, Nils Martin Forsker 40902464 nils.martin.stolen@ssb.no Offentlig økonomi
                                      • Arbeidsmarked
                                      • Offentlige finanser på lang sikt
                                      • Pensjoner
                                      Syse, Astri Seniorforsker 47032304 Astri.Syse@ssb.no Demografi og levekår
                                      • Befolkningsutvikling, flytting og dødelighet
                                      • Fruktbarhet og familiedemografi

                                      T

                                      Thomas, Michael J +4740902628 Michael.Thomas@ssb.no
                                        Thoresen, Thor Olav Forsker 0 98649213 thor.olav.thoresen@ssb.no Offentlig økonomi
                                        • Arbeidsmarked
                                        • Virksomhetsatferd
                                        • Inntektsfordeling
                                        • Konsumentatferd
                                        • Skatt
                                        • Sparing
                                        Tretvoll, Håkon 95277259 Hakon.Tretvoll@ssb.no
                                          Tønnessen, Marianne Forsker 21094321 Marianne.Tonnessen@ssb.no Demografi og levekår
                                          • Befolkningsutvikling, flytting og dødelighet

                                          V

                                          Vattø, Trine Engh Forsker I 40902456 Trine.Vatto@ssb.no Offentlig økonomi
                                          • Arbeidsmarked
                                          • Skatt
                                          • Konsumentatferd
                                          Vestad, Ola Lotherington Forskningsleder 40902502 Ola.Vestad@ssb.no Mikroøkonomi
                                          • Pensjoner
                                          • Arbeidsmarked
                                          Vigran, Åsne Seniorrådgiver 40902388 Asne.Vigran@ssb.no
                                            Vigtel, Trond Christian Forsker 40902693 trond.vigtel@ssb.no
                                            • Arbeidsmarked
                                            • Pensjoner
                                            • Virksomhetsatferd

                                            W

                                            Wennemo, Tom Seniorrådgiver 40902506 Tom.Wennemo@ssb.no Mikroøkonomi
                                            • Inntektsfordeling
                                            Wiik, Kenneth Aarskaug Seniorforsker 45851828 KennethAarskaug.Wiik@ssb.no Demografi og levekår
                                            • Fruktbarhet og familiedemografi

                                            Y

                                            Yonezawa, Hidemichi Forsker I 40902474 Hidemichi.Yonezawa@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                                            • Energi- og miljøpolitikk
                                            • Klimapolitikk og økonomi
                                            • Generelle likevektsmodeller

                                            Z

                                            Zhulanova, Julia Forsker julia.zhulanova@ssb.no Makroøkonomi