Navn Stilling Telefon Epost Forskningsområde Forskningsfelt

A

Aaberge, Rolf Forsker 48999121 Rolf.Aaberge@ssb.no Mikroøkonomi
  • Inntektsfordeling
  • Kommunal økonomi
  • Skatt
  • Økonomisk historie
Aasness, Jørgen Forsker 40902461 Jorgen.Aasness@ssb.no Offentlig økonomi
    Andersen, Synøve Nygaard Forsker 21094392 Synove.Andersen@ssb.no Demografi og levekår
    • Levekår og sosial deltaking
    • Fruktbarhet og familiedemografi
    Andreassen, Leif Forsker II 21094847 Leif.Andreassen@ssb.no Mikroøkonomi
      Andresen, Martin Eckhoff Forsker II 40239166 martin.andresen@ssb.no Offentlig økonomi
        Aslaksen, Iulie Forsker I 21094581 Iulie.Aslaksen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
        • Bærekraftig utvikling
        • Klimapolitikk og økonomi
        Aune, Finn Roar Seniorrådgiver 21094441 finn.roar.aune@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
        • Energi- og miljøpolitikk
        • Generelle likevektsmodeller
        • Klimapolitikk og økonomi
        • Kraftmarkeder
        • Olje- og gassmarkeder

        B

        Barstad, Anders Forsker II 21094619 Anders.Barstad@ssb.no Demografi og levekår
        • Levekår og sosial deltaking
        Bensnes, Simon Søbstad Forsker II 41927081 Simon.Bensnes@ssb.no Offentlig økonomi
          Berg, Oddmund Førstekonsulent 41638170 Oddmund.Berg@ssb.no Makroøkonomi
            Bergsvik, Janna Førstekonsulent 40902497 janna.bergsvik@ssb.no Demografi og levekår
            • Fruktbarhet og familiedemografi
            Bjertnæs, Geir H. M. Forsker I 40902511 geir.h.bjertnas@ssb.no Makroøkonomi
            • Generelle likevektsmodeller
            • Klimapolitikk og økonomi
            • Kraftmarkeder
            • Skatt
            Brasch, Thomas von Forsker 21094270 thomas.vonbrasch@ssb.no Makroøkonomi
            • Konjunkturanalyser og prognoser
            • Makroøkonometrisk modellering
            • Makroøkonomiske analyser
            • Tidsserieøkonometri
            • Økonomisk vekst
            Bye, Brita Forskningsdirektør (fung.) 99621755 brita.bye@ssb.no
            • Energi- og miljøpolitikk
            • Generelle likevektsmodeller
            • Klimapolitikk og økonomi
            • Offentlige finanser på lang sikt
            • Teknologi, innovasjon og vekst
            • Økonomisk vekst
            Bø, Erlend Eide Forsker II 21094599 Erlend.Bo@ssb.no Offentlig økonomi
            • Skatt

            C

            Cappelen, Ådne Forsker 48882950 Adne.Cappelen@ssb.no Makroøkonomi
            • Konjunkturanalyser og prognoser
            • Makroøkonometrisk modellering
            • Makroøkonomiske analyser
            • Tidsserieøkonometri

            D

            Dalen, Hanne Marit Forskerrekrutt 21094842 HanneMarit.Dalen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
            • Energi- og miljøpolitikk
            • Husholdningers energiforbruk
            • Kraftmarkeder
            Dapi, Bjorn Forsker 97484863 Bjorn.Dapi@ssb.no Makroøkonomi
              Dommermuth, Lars Forsker I 40902519 Lars.Dommermuth@ssb.no Demografi og levekår
              • Fruktbarhet og familiedemografi
              • Levekår og sosial deltaking
              Drange, Nina Forsker 21094833 Nina.Drange@ssb.no Offentlig økonomi
              • Arbeidsmarked
              • Utdanningsøkonomi

              E

              Eika, Lasse Forsker II 99359714 lasse.eika@ssb.no Mikroøkonomi
              • Income distribution
              • Arbeidsmarked

              F

              Fagereng, Andreas Forskningsleder 21094700 andreas.fagereng@ssb.no Makroøkonomi
              • Sparing
              • Arbeidsmarked
              Fredriksen, Dennis Seniorrådgiver 21094846 Dennis.Fredriksen@ssb.no Offentlig økonomi
              • Pensjoner
              Fredriksen, presse, Kristin 97725927 Kristin.Fredriksen@ssb.no
                Fæhn, Taran Forskningsleder 95867999 taran.faehn@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                • Energi- og miljøpolitikk
                • Generelle likevektsmodeller
                • Klimapolitikk og økonomi
                • Teknologi, innovasjon og vekst
                • Økonomisk vekst

                G

                Gjefsen, Hege Marie Forsker 21094736 Hege.Gjefsen@ssb.no Offentlig økonomi
                • Arbeidsmarked
                • Utdanningsøkonomi
                Grimsrud, Kristine M. Forsker 91545593 Kristine.Grimsrud@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                • Energi- og miljøpolitikk
                • Olje- og gassmarkeder
                • Bærekraftig utvikling
                Gunnes, Trude Forsker 40902462 Trude.Gunnes@ssb.no Offentlig økonomi
                • Utdanningsøkonomi

                H

                Hagem, Cathrine Forsker 0 21094313 Cathrine.Hagem@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                • Energi- og miljøpolitikk
                • Klimapolitikk og økonomi
                Halvorsen, Bente Forsker 0 21094910 Bente.Halvorsen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                • Energi- og miljøpolitikk
                • Husholdningers energiforbruk
                • Inntektsfordeling
                • Konsumentatferd
                • Kraftmarkeder
                Halvorsen, Elin Forsker 21094809 elin.halvorsen@ssb.no Makroøkonomi
                • Inntektsfordeling
                • Skatt
                • Sparing
                • Pensjoner
                Hammersland, Roger Forsker II 40902477 Roger.Hammersland@ssb.no Makroøkonomi
                • Generelle likevektsmodeller
                • Makroøkonometrisk modellering
                • Makroøkonomiske analyser
                • Tidsserieøkonometri
                • Konjunkturanalyser og prognoser
                Hansen, Mona Irene Førstekonsulent 45221003 mona.irene.hansen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                  Heide, Kim Massey Forsker 40905520 kim.massey.heide@ssb.no Offentlig økonomi
                    Holm, Martin Blomhoff Forsker 46410134 Martin.Holm@ssb.no Makroøkonomi
                      Holmøy, Erling Forsker 21094580 Erling.Holmoy@ssb.no Makroøkonomi
                      • Generelle likevektsmodeller
                      • Makroøkonometrisk modellering
                      • Makroøkonomiske analyser
                      • Offentlige finanser på lang sikt
                      • Pensjoner
                      • Skatt
                      • Økonomisk vekst
                      Holtsmark, Bjart Forsker 0 98836198 Bjart.Holtsmark@ssb.no Offentlig økonomi
                      • Klimapolitikk og økonomi
                      • Pensjoner
                      Huitfeldt, Ingrid Forsker 98455290 Ingrid.Huitfeldt@ssb.no Offentlig økonomi
                        Hungnes, Håvard Forsker II 21094818 Havard.Hungnes@ssb.no Makroøkonomi
                        • Konjunkturanalyser og prognoser
                        • Makroøkonometrisk modellering
                        • Tidsserieøkonometri

                        J

                        Jansen, Eilev S Forsker 0 21094907 Eilev.Jansen@ssb.no Makroøkonomi
                        • Makroøkonometrisk modellering
                        • Makroøkonomiske analyser
                        • Tidsserieøkonometri
                        Jia, Zhiyang Forsker II 21094862 Zhiyang.Jia@ssb.no Offentlig økonomi
                        • Arbeidsmarked
                        Johed, Rosanna Nancy Isabellea Førstekonsulent 97875123 Rosanna.Johed@ssb.no Demografi og levekår

                          K

                          Kirkebøen, Lars Johannessen Forsker 21094213 lars.johannessen.kirkeboen@ssb.no Offentlig økonomi
                          • Utdanningsøkonomi
                          Kolsrud, Dag Forsker II 21094424 Dag.Kolsrud@ssb.no Makroøkonomi
                          • Makroøkonomiske analyser
                          Kornstad, Tom Forsker I 21094827 Tom.Kornstad@ssb.no Mikroøkonomi
                          • Arbeidsmarked
                          • Pensjoner
                          • Skatt

                          L

                          Langørgen, Audun Forsker I 21094997 Audun.Langorgen@ssb.no Mikroøkonomi
                          • Inntektsfordeling
                          • Kommunal økonomi
                          Larsen, Bodil Merethe Forsker I 21094937 bodil.merethe.larsen@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                          • Energi- og miljøpolitikk
                          • Husholdningers energiforbruk
                          • Konsumentatferd
                          Leknes, Stefan Forsker 21094703 stefan.leknes@ssb.no Offentlig økonomi
                          • Befolkningsutvikling, flytting og dødelighet
                          • Regional økonomi
                          • Økonomisk historie
                          • Arbeidsmarked
                          Lian, Bård Seniorrådgiver 21094621 Bard.Lian@ssb.no Offentlig økonomi
                          • Inntektsfordeling
                          • Konsumentatferd
                          • Skatt
                          Lindholt, Lars Forsker I 21094811 lars.lindholt@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                          • Olje- og gassmarkeder
                          • Klimapolitikk og økonomi
                          Løkken, Sturla A. Forsker 97149517 Sturla.Lokken@ssb.no Offentlig økonomi
                          • Utdanningsøkonomi
                          • Fruktbarhet og familiedemografi
                          • Labour market

                          M

                          Modalsli, Jørgen Heibø Forskningsleder 41270978 Jorgen.Modalsli@ssb.no Mikroøkonomi
                          • Inntektsfordeling
                          • Økonomisk vekst
                          • Økonomisk historie
                          Mogstad, Magne Forsker 0 40902495 Magne.Mogstad@ssb.no Mikroøkonomi
                          • Arbeidsmarked
                          • Inntektsfordeling

                          N

                          Nesbakken, Runa Forsker I 21094952 Runa.Nesbakken@ssb.no Offentlig økonomi
                          • Inntektsfordeling
                          • Skatt
                          Nygård, Odd Erik Forsker 21094961 odd.erik.nygard@ssb.no Offentlig økonomi
                          • Inntektsfordeling
                          • Konsumentatferd
                          • Skatt

                          O

                          Ouren, Jørgen Seniorrådgiver 21094805 Joergen.Ouren@ssb.no Makroøkonomi
                          • Makroøkonometrisk modellering
                          • Statistisk konfidensialitet

                          R

                          Raknerud, Arvid Forsker 0 47397633 rak@ssb.no Mikroøkonomi
                            Rybalka, Marina Forsker II 21094438 Marina.Rybalka@ssb.no Mikroøkonomi
                            • Teknologi, innovasjon og vekst
                            • Virksomhetsatferd
                            • Arbeidsmarked
                            Rønning, Marte Forskningsleder 92238664 Marte.Ronning@ssb.no Offentlig økonomi
                            • Utdanningsøkonomi

                            S

                            Segiet, Katarzyna Zuzanna Førstekonsulent Katarzyna.Segiet@ssb.no Mikroøkonomi
                              Skjerpen, Terje Forsker 0 21094813 Terje.Skjerpen@ssb.no Mikroøkonomi
                              • Arbeidsmarked
                              • Virksomhetsatferd
                              • Konsumentatferd
                              • Tidsserieøkonometri
                              Solbakken, Edda Torsdatter Førstekonsulent 40902498 ets@ssb.no Mikroøkonomi
                              • Inntektsfordeling
                              • Økonomisk vekst
                              • Økonomisk historie
                              Sparrman, Victoria Forsker 21094817 Victoria.Sparrman@ssb.no Macroeconomics
                              • Arbeidsmarked
                              • Makroøkonometrisk modellering
                              • Makroøkonomiske analyser
                              • Tidsserieøkonometri
                              Stambøl, Lasse Sigbjørn Forsker I 21094505 lasse.sigbjorn.stambol@ssb.no Demografi og levekår
                              • Arbeidsmarked
                              • Befolkningsutvikling, flytting og dødelighet
                              • Konjunkturanalyser og prognoser
                              • Makroøkonometrisk modellering
                              • Makroøkonomiske analyser
                              • Regional økonomi
                              Storrøsten, Halvor Briseid Forsker I 21094209 halvor.storrosten@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                              • Energi- og miljøpolitikk
                              • Klimapolitikk og økonomi
                              Strøm, Birger Seniorrådgiver 21094855 Birger.Strom@ssb.no Makroøkonomi
                              • Generelle likevektsmodeller
                              • Klimapolitikk og økonomi
                              • Makroøkonometrisk modellering
                              • Makroøkonomiske analyser
                              • Offentlige finanser på lang sikt
                              • Økonomisk vekst
                              Stølen, Nils Martin Forsker 21094825 nils.martin.stolen@ssb.no Offentlig økonomi
                              • Arbeidsmarked
                              • Offentlige finanser på lang sikt
                              • Pensjoner
                              Syse, Astri Seniorforsker 47032304 Astri.Syse@ssb.no Demografi og levekår
                              • Befolkningsutvikling, flytting og dødelighet
                              • Fruktbarhet og familiedemografi

                              T

                              Telle, Kjetil Forsker 21094982 Kjetil.Telle@ssb.no Demografi og levekår
                              • Arbeidsmarked
                              Thoresen, Thor Olav Forsker 0 21094819 thor.olav.thoresen@ssb.no Offentlig økonomi
                              • Arbeidsmarked
                              • Virksomhetsatferd
                              • Inntektsfordeling
                              • Konsumentatferd
                              • Skatt
                              • Sparing
                              Tønnessen, Marianne Seniorrådgiver 21094321 Marianne.Tonnessen@ssb.no Demografi og levekår
                              • Befolkningsutvikling, flytting og dødelighet

                              V

                              Vattø, Trine Engh Forsker II 40902456 Trine.Vatto@ssb.no Offentlig økonomi
                              • Arbeidsmarked
                              • Skatt
                              • Konsumentatferd
                              Vestad, Ola Lotherington Forsker 40902502 Ola.Vestad@ssb.no Mikroøkonomi
                              • Pensjoner
                              • Arbeidsmarked
                              Vigran, Åsne Seniorrådgiver 40902388 Asne.Vigran@ssb.no

                                W

                                Wennemo, Tom Seniorrådgiver 21094874 Tom.Wennemo@ssb.no Mikroøkonomi
                                • Inntektsfordeling
                                Wiik, Kenneth Aarskaug Forskningsleder 21094866 KennethAarskaug.Wiik@ssb.no Demografi og levekår
                                • Fruktbarhet og familiedemografi

                                Y

                                Yonezawa, Hidemichi Forsker +4740902474 Hidemichi.Yonezawa@ssb.no Energi- og miljøøkonomi
                                • Energi- og miljøpolitikk
                                • Klimapolitikk og økonomi
                                • Generelle likevektsmodeller