Tabell 3. Utgitte bøker¹ klassifisert etter emne. Antall titler. 2025

Tabell 3. Utgitte bøker¹ klassifisert etter emne. Antall titler. 2025
Tabell 3. Utgitte bøker¹ klassifisert etter emne. Antall titler. 2025
Klassifiserte bøker totaltOriginalt norske utgivelserOriginalt utenlandske bøker i oversettelse utgitt i Norge
I alt5 5373 8411 696
Alminnelige skrifter43376
Filosofi16412638
Religion21514966
Samfunnsvitenskap70363271
Språk1334687
Naturvitenskap15110645
Anvendt vitenskap43034684
Kunst, rekreasjon669482187
Skjønnlitteratur2 5461 5081 038
Litteraturvitenskap936231
Historie og geografi39034743
1 Ikke-klassifiserte publikasjoner er ikke med i tabellen. Dette gjelder publikasjoner av intern karakter eller med avgrenset omfang.
Standardtegn i tabeller