Studierelaterte faktorer stresser studentene mer enn økonomi og bolig. Kvinnelige studenter opplever studiekrav og prokrastinering i større grad som stressende enn mannlige studenter.
Månedslønnen økte med 4,5 prosent fra november 2024 til 2025. Lønnsveksten var størst for jobbene med høyest lønn, noe som bidro til økt lønnsulikhet og et større lønnsgap mellom kvinner og menn.
Norsk eksport av våpen og ammunisjon endte på over 10 milliarder kroner i 2025. Dette resulterte i ny eksportrekord av norske våpen og ammunisjon for fjerde år på rad. Eksportverdien økte med i overkant av 2 milliarder kroner fra forrige toppnotering i 2024.
I alt 98 700 barn var i vedvarende lavinntekt i perioden 2022-2024. Det tilsvarer 10,2 prosent av barna, og er en økning på 0,3 prosentpoeng fra perioden før. Økningen skyldes i hovedsak at barn som innvandret fra Ukraina i 2022 nå telles med.