Tabell 22. Sysselsatte¹ i kulturområdet Undervisning, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal

Tabell 22. Sysselsatte¹ i kulturområdet Undervisning, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
Tabell 22. Sysselsatte¹ i kulturområdet Undervisning, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
202020212022202320242025
I alt²4 5794 5274 6084 6154 5674 652
Viken998975992980..
Akershus....640658
Østfold....144161
Buskerud....213215
Oslo460425477505511547
Innlandet324315305314307310
Vestfold og Telemark330332324318..
Vestfold....164156
Telemark....144139
Agder225216226231213244
Rogaland467472479491487478
Vestland567580573561557546
Møre og Romsdal281278262521247261
Trøndelag - Trööndelage488485527522495499
Nordland - Nordlánnda218217206207222214
Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku217229234232..
Troms - Romsa - Tromssa....165162
Finnmark - Finnmárku - Finmarkku....5458
Ikke Fastlands-Norge433344
1Omfatter både lønnstakere og selvstendig næringsdrivende. Der en person er registrert med flere jobber er hovedjobben valgt.
2Tallene omfatter Fastlands-Norge, Svalbard, Jan Mayen og Kontinentalsokkelen.
3Tallene er basert på SN2007. De vil tidligst bli oppdatert til SN2025 i 2027.
Standardtegn i tabeller