Tabell 19. Sysselsatte¹ i kulturområdet Annen kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal

Tabell 19. Sysselsatte¹ i kulturområdet Annen kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
Tabell 19. Sysselsatte¹ i kulturområdet Annen kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
202020212022202320242025
I alt²3 7934 3705 1765 3155 6375 766
Viken585638792819..
Akershus....492582
Østfold....164202
Buskerud....184189
Oslo1 3021 5681 8381 7971 9151 891
Innlandet.163184195203203
Vestfold og Telemark218244249264..
Vestfold....159139
Telemark....8788
Agder116123126151162152
Rogaland.399471529574548
Vestland408483592555585613
Møre og Romsdal.142156177174166
Trøndelag - Trööndelage259272363394479548
Nordland - Nordlánnda125155193202215181
Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku183180209232..
Troms - Romsa - Tromssa....202209
Finnmark - Finnmárku - Finmarkku....3952
Ikke Fastlands-Norge.33033
1Omfatter både lønnstakere og selvstendig næringsdrivende. Der en person er registrert med flere jobber er hovedjobben valgt.
2Tallene omfatter Fastlands-Norge, Svalbard, Jan Mayen og Kontinentalsokkelen.
3Tallene er basert på SN2007. De vil tidligst bli oppdatert til SN2025 i 2027.
Standardtegn i tabeller