Tabell 18. Sysselsatte¹ i kulturområdet Visuell kunst, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal

Tabell 18. Sysselsatte¹ i kulturområdet Visuell kunst, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
Tabell 18. Sysselsatte¹ i kulturområdet Visuell kunst, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
202020212022202320242025
I alt²2 7762 8132 9893 2623 4123 422
Viken447503529618..
Akershus....363382
Østfold....137136
Buskerud....10599
Oslo1 0269199671 0391 1461 144
Innlandet130130135156155151
Vestfold og Telemark188201218231..
Vestfold....130142
Telemark....9487
Agder131142154160160165
Rogaland163175173192202196
Vestland288305327335382374
Møre og Romsdal.6969808078
Trøndelag - Trööndelage169184209217223227
Nordland - Nordlánnda8291103109101104
Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku9794102125..
Troms - Romsa - Tromssa....7679
Finnmark - Finnmárku - Finmarkku....5858
Ikke Fastlands-Norge.03000
1Omfatter både lønnstakere og selvstendig næringsdrivende. Der en person er registrert med flere jobber er hovedjobben valgt.
2Tallene omfatter Fastlands-Norge, Svalbard, Jan Mayen og Kontinentalsokkelen.
3Tallene er basert på SN2007. De vil tidligst bli oppdatert til SN2025 i 2027.
Standardtegn i tabeller