Tabell 17. Sysselsatte¹ i kulturområdet Scenekunst, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal

Tabell 17. Sysselsatte¹ i kulturområdet Scenekunst, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
Tabell 17. Sysselsatte¹ i kulturområdet Scenekunst, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
202020212022202320242025
I alt²4 0394 1594 4754 6474 5634 615
Viken268274289340..
Akershus....250244
Østfold....6763
Buskerud....6056
Oslo2 2102 2772 4872 6082 4532 528
Innlandet1191071151169992
Vestfold og Telemark8395106112..
Vestfold....4648
Telemark....6573
Agder.281283263287284
Rogaland230248263221216232
Vestland337361381440433404
Møre og Romsdal595556606468
Trøndelag - Trööndelage258266273279280292
Nordland - Nordlánnda.5867595858
Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku.137155149..
Troms - Romsa - Tromssa....133128
Finnmark - Finnmárku - Finmarkku....5245
Ikke Fastlands-Norge000000
1Omfatter både lønnstakere og selvstendig næringsdrivende. Der en person er registrert med flere jobber er hovedjobben valgt.
2Tallene omfatter Fastlands-Norge, Svalbard, Jan Mayen og Kontinentalsokkelen.
3Tallene er basert på SN2007. De vil tidligst bli oppdatert til SN2025 i 2027.
Standardtegn i tabeller