Tabell 16. Sysselsatte¹ i kulturområdet Design, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal

Tabell 16. Sysselsatte¹ i kulturområdet Design, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
Tabell 16. Sysselsatte¹ i kulturområdet Design, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
202020212022202320242025
I alt²8 6679 1959 3879 4089 5499 530
Viken1 6751 8421 8801 885..
Akershus....1 2151 304
Østfold....367367
Buskerud....342382
Oslo3 1013 1893 1413 0432 9472 827
Innlandet357366367337365347
Vestfold og Telemark412495563593..
Vestfold....433436
Telemark....143141
Agder323339338372392388
Rogaland592664754896871783
Vestland882923891863890925
Møre og Romsdal409427433435497517
Trøndelag - Trööndelage586615631625720728
Nordland - Nordlánnda.154200181180190
Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku.178186178..
Troms - Romsa - Tromssa....126136
Finnmark - Finnmárku - Finmarkku....6156
Ikke Fastlands-Norge.33003
1Omfatter både lønnstakere og selvstendig næringsdrivende. Der en person er registrert med flere jobber er hovedjobben valgt.
2Tallene omfatter Fastlands-Norge, Svalbard, Jan Mayen og Kontinentalsokkelen.
3Tallene er basert på SN2007. De vil tidligst bli oppdatert til SN2025 i 2027.
Standardtegn i tabeller