Tabell 15. Sysselsatte¹ i kulturområdet Arkitektur, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal

Tabell 15. Sysselsatte¹ i kulturområdet Arkitektur, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
Tabell 15. Sysselsatte¹ i kulturområdet Arkitektur, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
202020212022202320242025
I alt²6 8987 0467 3387 1556 6896 570
Viken621625650651..
Akershus....235264
Østfold....195170
Buskerud....176188
Oslo3 4073 4763 5873 5293 2983 173
Innlandet286268273257229236
Vestfold og Telemark372391396370..
Vestfold....194200
Telemark....117113
Agder201227220216203172
Rogaland397406420428411432
Vestland711742789731730746
Møre og Romsdal161162174183179170
Trøndelag - Trööndelage573588662632577555
Nordland - Nordlánnda.5758514456
Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku.101106104..
Troms - Romsa - Tromssa....7168
Finnmark - Finnmárku - Finmarkku....2624
Ikke Fastlands-Norge.33343
1Omfatter både lønnstakere og selvstendig næringsdrivende. Der en person er registrert med flere jobber er hovedjobben valgt.
2Tallene omfatter Fastlands-Norge, Svalbard, Jan Mayen og Kontinentalsokkelen.
3Tallene er basert på SN2007. De vil tidligst bli oppdatert til SN2025 i 2027.
Standardtegn i tabeller