Tabell 14. Sysselsatte¹ i kulturområdet Film, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal

Tabell 14. Sysselsatte¹ i kulturområdet Film, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
Tabell 14. Sysselsatte¹ i kulturområdet Film, 15-74 år, registerbasert. Per 4. kvartal
202020212022202320242025
I alt²5 9466 5086 5886 3576 2976 109
Viken.655668688..
Akershus....412422
Østfold....172150
Buskerud....127125
Oslo.3 7803 6883 4943 3763 304
Innlandet.176241214218249
Vestfold og Telemark194221229231..
Vestfold....130130
Telemark....116129
Agder185205225183197182
Rogaland264275317314327314
Vestland352397381378354337
Møre og Romsdal106124120135135139
Trøndelag - Trööndelage308354374395338317
Nordland - Nordlánnda.114132121119117
Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku174204213201..
Troms - Romsa - Tromssa....223141
Finnmark - Finnmárku - Finmarkku....5050
Ikke Fastlands-Norge.30333
1Omfatter både lønnstakere og selvstendig næringsdrivende. Der en person er registrert med flere jobber er hovedjobben valgt.
2Tallene omfatter Fastlands-Norge, Svalbard, Jan Mayen og Kontinentalsokkelen.
3Tallene er basert på SN2007. De vil tidligst bli oppdatert til SN2025 i 2027.
Standardtegn i tabeller