325657
/priser-og-prisindekser/statistikker/kpi/maaned
325657
statistikk
2018-03-09T08:00:00.000Z
Priser og prisindekser;Inntekt og forbruk
no
kpi, Konsumprisindeksen, KPI, inflasjon, prisutvikling, prisvekst, KPI-JAE, indeksregulering, deflasjon, deflator, varegrupper (for eksempel matvarer, bolig, transport), tjenestegrupper (for eksempel teletjenester, hoteller og restauranter), priskalkulatorKonsumpriser, Forbruk, Priser og prisindekser, Inntekt og forbruk
false

Konsumprisindeksenfebruar 2018

Innhold

Publisert:

Du er inne i en arkivert publisering.

Gå til nyeste publisering

Konsumprisindeks (2015=100)
IndeksMånedsendring (prosent)12-måneders endring (prosent)
Februar 2018Januar 2018 - Februar 2018Februar 2017 - Februar 2018
KPI Totalindeks107,00,92,2
Matvarer og alkoholfrie drikkevarer105,51,93,0
Alkoholholdige drikkevarer og tobakk107,40,81,6
Klær og skotøy93,0-1,4-6,0
Bolig, lys og brensel111,21,03,6
Møbler, husholdningsartikler og vedlikehold av innbo105,03,2-0,2
Helsepleie105,00,81,2
Transport107,31,33,7
Post- og teletjenester105,70,00,3
Kultur og fritid107,7-0,21,3
Utdanning113,40,06,0
Hotell- og restauranttjenester108,60,62,2
Andre varer og tjenester105,50,12,3
 
KPI-JAE Totalindeks105,00,81,4
 
KPI etter leveringssektor
Varer107,01,41,7
Tjenester106,90,52,5
Tjenester hvor arbeidskraft dominerer108,00,13,0

Fant du det du lette etter?

Du har slått av Javascript. Du kan sende oss en tilbakemelding på informasjon@ssb.no.

Send e-post til SSB