148655_tabell_214597_not-searchable
/energi-og-industri/statistikker/petroleumsalg/maaned
148655_tabell_214597
statistikk
2015-01-19T10:00:00.000Z
Energi og industri;Varehandel og tjenesteyting
no
false
Statistikken viser priser og salg av ulike petroleumsprodukt fordelt på kjøpegrupper per måned. I desember 2014 ble det solgt 697 millioner liter petroleumsprodukter.

Sal av petroleumsproduktdesember 2014, førebelse tal

Innhald

Prisar på fyringsolje og drivstoff per månad1
Prisar (kroner per liter)Prisar (kroner per liter)Prisar (kroner per liter)
FyringsoljeBensin, blyfri 95 oktanAvgiftspliktig diesel
1Prisene er gjennomsnittlige utsalgspriser innhentet til konsumprisindeksen
Endring frå sist månad, prosent-9,6-5,2-3,3
Endring frå same månad sist år, prosent-3,9-6,5-5,8
Juni 20119,814,313,2
Juli 20119,814,213,2
August 20119,614,113,1
September 20119,614,013,0
Oktober 20119,714,013,0
November 201110,113,813,2
Desember 20119,913,813,1
Januar 201210,514,413,5
Februar 201210,314,713,5
Mars 201210,415,113,5
April 201210,315,513,6
Mai 201210,014,913,2
Juni 20129,614,612,9
Juli 20129,914,612,8
August 201210,214,813,1
September 201210,315,213,3
Oktober 201210,314,913,2
November 20129,914,313,0
Desember 20129,714,212,9
Januar 20139,914,413,0
Februar 201310,114,713,2
Mars 20139,814,713,1
April 20139,614,512,7
Mai 20139,314,512,9
Juni 20139,314,612,9
Juli 201310,015,113,3
August 20139,815,113,3
September 201310,015,113,5
Oktober 201310,114,813,4
November 201310,114,613,3
Desember 201310,314,713,3
Januar 201411,214,913,5
Februar 201411,314,813,4
Mars 201411,014,713,2
April 201411,014,713,0
Mai 201410,915,013,2
Juni 201411,015,013,0
Juli 201411,215,313,3
August 201411,215,113,3
September 201411,215,013,1
Oktober 201410,914,612,8
November 201411,014,513,0
Desember 20149,913,712,6

Fant du det du lette etter?

Du har slått av Javascript. Du kan sende oss en tilbakemelding på informasjon@ssb.no.

Send e-post til SSB