248510_tabell_285792_not-searchable
/varehandel-og-tjenesteyting/statistikker/doi/maaned
248510_tabell_285792
statistikk
2016-11-28T08:00:00.000Z
Varehandel og tjenesteyting;Inntekt og forbruk
no
false
Detaljomsetningsindeksen beskriver utviklingen i detaljhandelen, som dagligvarer, klær, sko, møbler, byggevarer og tekstiler. Omsetningsvolumet gikk opp med 0,9 prosent fra september til oktober i 2016.

Detaljomsetningsindeksenoktober 2016

Innhold

Detaljomsetning. Volumindeks, ujustert. 2010=100
Detaljhandel, unntatt salg av motorvognerDetaljhandel, unntatt salg av motorvogner og salg på bensinstasjonerButikkhandel med bredt vareutvalgButikkhandel med nærings- og nytelsesmidler i spesialforretningerDetaljhandel med drivstoff til motorvognerButikkhandel med IKT-utstyr i spesialforretningerButikkhandel med andre husholdningsvarer i spesialforretningerButikkhandel med bøker, musikkartikler og andre fritidsartikler i spesialforretningerAnnen butikkhandel i spesialforretningerDetaljhandel utenom utsalgssted
200585,483,186,283,6108,871,189,672,378,369,3
200689,988,089,591,3109,878,797,076,182,382,1
200796,094,493,797,0111,991,6102,788,690,193,2
200897,996,596,999,7112,098,9101,788,193,194,9
200998,497,898,499,5104,096,297,897,796,394,9
2010100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
2011102,0102,6102,3102,097,9113,6102,5100,3101,8105,1
2012105,1105,9105,9104,498,2120,9105,6100,4105,2114,0
2013106,6107,2107,7105,5100,8118,4105,5103,4106,0127,8
2014108,6109,7109,4106,697,6123,4106,0104,8108,3152,3
2015109,2110,5109,5105,798,4114,0104,1112,1110,4163,0
 
Desember 2013133,2136,9127,3159,496,8211,5127,1154,4143,9160,6
Januar 201498,599,5100,384,889,1122,496,594,095,6152,0
Februar 201490,591,096,286,885,9110,184,381,583,3129,7
Mars 201499,299,8105,395,093,5103,891,593,392,8140,5
April 2014101,9102,6109,3106,494,596,093,496,596,6123,5
Mai 2014109,5110,3112,1108,6101,999,7102,896,1115,1139,8
Juni 2014113,7114,0110,1110,1110,7116,3114,4105,7120,2146,5
Juli 2014110,9111,6111,2118,8103,8112,9107,9125,2106,4133,1
August 2014112,1113,3110,1103,399,8120,9116,4112,9112,0159,3
September 2014106,5107,2105,397,899,4121,8108,497,8105,0164,2
Oktober 2014109,9110,9110,2104,499,9126,4114,091,7108,7162,7
November 2014110,0111,6108,6101,393,7138,0111,898,5110,3185,0
Desember 2014140,2144,4133,5161,898,7212,7130,7164,4153,8191,5
Januar 2015100,4101,6102,483,589,1122,394,699,499,9159,1
Februar 201592,092,596,285,887,994,583,088,885,9153,0
Mars 2015105,9106,3111,9108,4101,6100,191,9106,599,3157,9
April 2015100,0100,5103,391,594,588,587,9105,799,7146,2
Mai 2015107,6108,3109,8102,7100,589,998,7105,8111,1149,0
Juni 2015118,3119,3111,8108,8108,3112,6116,8125,7130,7161,5
Juli 2015113,7114,9110,5118,8101,9109,3112,7130,0116,3141,3
August 2015111,9112,3111,5100,6108,0116,6111,6115,4107,0168,4
September 2015106,4107,1105,299,099,6103,5106,3106,5104,1167,0
Oktober 2015110,9112,1112,4105,499,7118,3110,495,0111,8163,3
November 2015108,5110,3106,099,095,0121,4113,2102,1108,7193,5
Desember 2015135,1140,5132,4164,394,3191,1122,5163,8149,8195,9
Januar 201695,796,299,481,091,7104,285,792,193,9164,3
Februar 201693,593,799,689,092,391,681,185,388,2152,5
Mars 201697,998,8108,7104,291,588,179,293,890,1148,6
April 2016103,5104,7106,797,294,089,494,799,4107,2156,4
Mai 2016108,1108,5112,1105,5105,384,295,391,9113,8158,9
Juni 2016116,4117,6113,4110,4107,5112,0111,6113,8128,7167,6
Juli 2016108,0108,3107,2114,0105,9107,6104,3110,8107,2143,7
August 2016112,0112,6110,9100,2107,7112,1113,0114,0109,3177,3
September 2016104,9105,7106,6101,799,0104,9103,893,3101,6167,4
Oktober 2016106,2106,6106,697,8103,7104,3105,787,9104,3182,5

Fant du det du lette etter?

Du har slått av Javascript. Du kan sende oss en tilbakemelding på informasjon@ssb.no.

Send e-post til SSB