238741_tabell_254215_not-searchable
/varehandel-og-tjenesteyting/statistikker/doi/maaned
238741_tabell_254215
statistikk
2016-01-29T10:00:00.000Z
Varehandel og tjenesteyting;Inntekt og forbruk
no
false
Detaljomsetningsindeksen beskriver utviklingen i detaljhandelen, som sportsutstyr, klær, dagligvarer. Omsetningsvolumet gikk ned 1,3 prosent fra november til desember 2015.

Detaljomsetningsindeksendesember 2015

Innhold

Detaljomsetning. Volumindeks, sesongjustert. 2010=100
Detaljhandel, unntatt salg av motorvognerDetaljhandel, unntatt salg av motorvogner og salg på bensinstasjonerButikkhandel med bredt vareutvalgButikkhandel med nærings- og nytelsesmidler i spesialforretningerDetaljhandel med drivstoff til motorvognerButikkhandel med IKT-utstyr i spesialforretningerButikkhandel med andre husholdningsvarer i spesialforretningerButikkhandel med bøker, musikkartikler og andre fritidsartikler i spesialforretningerAnnen butikkhandel i spesialforretningerDetaljhandel utenom utsalgssted
Februar 2013107,3108,1108,0106,6101,4121,5105,9109,4107,8117,3
Mars 2013107,0107,5108,5106,2103,1127,1103,4106,9105,6125,1
April 2013105,4106,0107,3105,3101,6122,9103,2105,4102,5121,8
Mai 2013108,7109,6110,7107,9101,8121,3108,7106,9106,8121,2
Juni 2013107,5108,2107,8105,4102,5123,2108,0104,9107,1124,8
Juli 2013106,8107,5108,6106,7101,5119,9105,3101,7105,1128,7
August 2013106,8107,6107,9106,1100,8118,6106,8103,9105,0129,3
September 2013107,6108,5108,6105,9101,2124,5106,8105,3106,2134,6
Oktober 2013106,6107,8108,3106,296,9115,6105,9102,4106,2132,1
November 2013106,9107,9109,4107,299,3117,1104,2104,8105,1131,3
Desember 2013107,1108,3108,9107,398,4120,9105,4103,3105,2140,9
Januar 2014107,3108,8109,3107,396,0119,3106,1105,1105,3145,9
Februar 2014107,9109,4109,4107,296,3133,1108,899,9106,9141,1
Mars 2014108,6110,3110,2107,596,1124,8110,0103,8107,2141,2
April 2014109,2110,8110,2108,297,1127,4112,2102,2107,2144,3
Mai 2014108,7110,0110,8109,198,3127,0105,8101,1107,7149,8
Juni 2014109,7110,9111,5108,6100,6126,8106,8102,9108,5153,4
Juli 2014107,6108,9110,8108,497,9125,9101,0108,8105,5146,4
August 2014108,3110,2108,6106,794,2124,1105,1106,3111,9158,4
September 2014108,8110,2110,3106,598,9127,1105,5103,2108,8155,5
Oktober 2014108,7110,2110,2106,897,8126,4105,6108,1107,0159,6
November 2014109,0110,6109,8106,197,8129,6105,8105,4110,1160,4
Desember 2014109,4110,7110,3106,599,9123,8104,8107,2110,2161,5
Januar 2015108,5110,1110,1105,996,6127,7103,7106,5109,7157,2
Februar 2015109,3110,7109,5106,198,9118,7106,6107,4109,8166,0
Mars 2015109,8111,0109,2106,3101,1118,8106,8111,0111,3160,3
April 2015112,0113,7113,0107,199,8119,7108,1113,4113,1167,0
Mai 2015108,0109,5108,6104,396,9118,1105,7110,1107,3161,4
Juni 2015108,9110,3109,3106,098,6117,1103,8109,9111,2160,1
Juli 2015109,4111,1109,2105,696,4118,5104,5112,8114,1160,7
August 2015109,5110,5111,3107,1101,9117,6102,8108,2108,9162,7
September 2015108,5109,8109,8106,998,7109,2103,0110,0108,4161,2
Oktober 2015109,4110,8111,0106,998,4117,8103,6108,6110,1163,7
November 2015109,9111,5109,9105,798,4111,8106,9114,7110,8166,9
Desember 2015108,5110,2110,7106,595,8110,3103,5106,4108,3168,6

Fant du det du lette etter?

Du har slått av Javascript. Du kan sende oss en tilbakemelding på informasjon@ssb.no.

Send e-post til SSB