136899_tabell_185196_not-searchable
/varehandel-og-tjenesteyting/statistikker/doi/maaned
136899_tabell_185196
statistikk
2014-06-30T10:00:00.000Z
Varehandel og tjenesteyting;Inntekt og forbruk
no
false
Detaljomsetningsindeksen beskriver verdi- og volumutvikling i detaljhandelen. Eksempler på detaljhandel er: Salg av mat, drikke, klær, sko, møbler og byggevarer.

Detaljomsetningsindeksenmai 2014

Innhold

Detaljomsetning. Volumindeks, ujustert. 2005=100
Detaljhandel, unntatt salg av motorvognerDetaljhandel, unntatt salg av motorvogner og salg på bensinstasjonerButikkhandel med bredt vareutvalgButikkhandel med nærings- og nytelsesmidler i spesialforretningerDetaljhandel med drivstoff til motorvognerButikkhandel med IKT-utstyr i spesialforretningerButikkhandel med andre husholdningsvarer i spesialforretningerButikkhandel med bøker, musikkartikler og andre fritidsartikler i spesialforretningerAnnen butikkhandel i spesialforretningerDetaljhandel utenom utsalgssted
200393,692,999,993,099,074,787,499,985,978,2
200497,096,6100,495,2100,692,192,5101,993,487,0
2005100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
2006105,3105,9103,8109,2100,9110,8108,2105,2105,1118,4
2007112,4113,7108,7116,0102,8128,9114,6122,5115,1134,4
2008114,6116,2112,4119,3102,9139,1113,5121,8118,9136,8
2009115,2117,8114,2119,095,6135,3109,2135,1123,0136,9
2010117,1120,4116,0119,691,9140,7111,6138,3127,7144,2
2011119,5123,5118,7122,090,0159,8114,4138,7130,0151,6
2012123,1127,5122,8124,990,2170,1117,9138,8134,4164,4
2013124,8129,1125,0126,292,5166,7117,6143,0134,5184,4
 
Juli 2011120,8124,2118,5132,495,6144,1120,3149,7125,8129,9
August 2011127,0131,0122,9117,197,3164,5131,5153,0134,7163,2
September 2011118,6122,7117,2118,388,3155,8119,4130,2127,1161,0
Oktober 2011119,2122,8117,4116,391,9158,6122,7117,2128,5162,4
November 2011124,1129,1121,7120,086,6187,0129,2129,2134,4175,5
Desember 2011157,9167,3144,6192,987,6309,8149,5224,0189,5172,1
Januar 2012111,7115,2110,194,685,4169,6107,6132,3119,6172,4
Februar 2012105,7108,6111,8105,084,3145,893,8118,0106,4145,8
Mars 2012118,3122,4126,0126,087,4144,7103,2129,5122,7172,4
April 2012106,6109,6112,7111,984,4123,094,8115,9111,3132,3
Mai 2012122,7126,1126,1121,997,6126,3110,9126,2138,4154,0
Juni 2012133,3138,6129,2134,393,6178,2133,1154,3151,9155,7
Juli 2012123,9127,6118,5131,995,7170,6125,1143,4134,5150,0
August 2012129,9134,6127,3124,694,8181,8134,3144,4139,4167,7
September 2012118,9123,2116,4116,786,7165,3118,2129,4130,7171,3
Oktober 2012123,6127,5121,8118,094,3173,9124,4118,1136,4179,3
November 2012127,0132,2126,1127,987,8178,1128,1132,7137,5191,0
Desember 2012155,9164,7147,1186,090,4284,0141,4221,6183,9180,8
Januar 2013114,7118,3113,998,187,9169,0112,3122,2123,9179,8
Februar 2013104,9107,7110,5103,483,3133,390,8124,7106,3153,2
Mars 2013114,2117,0127,5128,593,4140,090,6127,7108,5163,2
April 2013114,9118,4117,5110,789,1130,9101,4137,4125,1164,8
Mai 2013125,2128,9128,1126,997,8126,7112,2134,7140,8164,8
Juni 2013132,9137,1126,0128,6101,9157,4129,9156,6154,7171,5
Juli 2013128,2132,3126,5137,797,5161,8125,8153,8133,9171,9
August 2013132,1136,6130,4126,298,3168,7134,2156,0136,9193,1
September 2013119,9123,6116,9114,492,6166,5119,5130,3126,7201,0
Oktober 2013125,2129,7124,6120,691,1165,8125,8119,5136,8200,9
November 2013129,6135,2130,1128,887,8182,0127,3139,2138,3216,3
Desember 2013156,0164,9147,7190,689,0297,7141,8213,5182,6231,7
Januar 2014115,3119,8116,4101,481,9172,2107,6130,0121,3219,3
Februar 2014106,0109,6111,6103,878,9154,994,0112,7105,7187,0
Mars 2014116,2120,2122,2113,685,9146,0102,1129,0117,8202,7
April 2014119,3123,6126,8127,386,8135,1104,2133,4122,5178,1
Mai 2014128,2132,9130,1129,993,7140,3114,7133,0146,1201,7

Fant du det du lette etter?

Du har slått av Javascript. Du kan sende oss en tilbakemelding på informasjon@ssb.no.

Send e-post til SSB