95661_tabell_140839_not-searchable
/varehandel-og-tjenesteyting/statistikker/vki/maaned
95661_tabell_140839
statistikk
2013-09-30T10:00:00.000Z
Varehandel og tjenesteyting;Nasjonalregnskap og konjunkturer;Inntekt og forbruk
no
false
Varekonsumindeksen for august 2013 viser den månedlige utviklingen i sesongjusterte og ujusterte tall for husholdningene. Husholdningenes varekonsum var 0,6 prosent høyere i august enn i juli 2013. Det var i hovedsak bilkjøp som sto bak oppgangen.

Varekonsumindeksenaugust 2013

Innhold

Varekonsumindeksen. Sesongjusterte volumindekser. 2005=100
Totalt varekonsumMat, drikkevarer og tobakkElektrisitet og brenselKjøp av egne transportmidler samt bensin og oljeAndre varer
September 2011121,8116,1103,1110,7135,2
Oktober 2011122,5116,3100,0112,8136,7
November 2011122,2116,398,9112,5136,2
Desember 2011122,1114,998,6113,4137,0
Januar 2012122,2115,8102,6110,4136,9
Februar 2012123,0116,5104,7110,7137,5
Mars 2012122,6115,691,5111,5140,3
April 2012124,5117,9110,2111,5138,5
Mai 2012125,3118,8107,4112,7139,9
Juni 2012123,8117,8108,9107,1139,0
Juli 2012124,5115,7107,2112,3140,9
August 2012124,6117,6107,6111,9139,6
September 2012125,8117,7112,0112,8140,9
Oktober 2012124,7117,9112,0112,7137,9
November 2012124,9118,5109,1112,4138,8
Desember 2012125,3119,5118,7107,8138,8
Januar 2013126,4119,1111,4113,7140,9
Februar 2013127,1119,6106,1115,4142,8
Mars 2013127,2119,7115,1113,7141,6
April 2013126,2118,5117,2112,2140,4
Mai 2013126,5119,5108,9109,3143,6
Juni 2013126,7118,7105,4112,4144,2
Juli 2013124,0119,0107,5105,9139,5
August 2013124,8119,0104,7110,5140,0

Fant du det du lette etter?

Du har slått av Javascript. Du kan sende oss en tilbakemelding på informasjon@ssb.no.

Send e-post til SSB