Tannhelsetenesta

Til toppen
De 3 stegene er Velg tabell, Velg variabler og Vis resultat. Du er nå på Velg variabler

12901: Tannhelserefusjoner etter innslagspunkt 8 - tannregulering, etter aldersgruppe (F) 2015 - 2024

Trond Ekornrud, Statistisk sentralbyrå
+47 48 13 70 09
14.08.2025 08:00
Antall refusjon etter innslagspunkt 8 (antall):
antall
Andel av personer i aldersgruppen som har mottat refusjon etter innslagspunkt 8 (prosent):
prosent
Personer som har mottat refusjon etter innslagspunkt 8, og som kun har vært til undersøkelse (antall):
antall
Antall refusjon etter innslagspunkt 8 (antall):
31.12
Andel av personer i aldersgruppen som har mottat refusjon etter innslagspunkt 8 (prosent):
31.12
Personer som har mottat refusjon etter innslagspunkt 8, og som kun har vært til undersøkelse (antall):
31.12
Statistisk sentralbyrå
Ekstern PRODUKSJON
Nå har du kommet til skjermbildet for å velge hvilke variabler og verdier du vil ha frem i ditt resultat av tabellen. En variabel er en egenskap ved en statistisk enhet. Side er delt opp i flere bokser, en for hver variabel, hvor du kan velge verdier ved å markere en eller flere. Det starter alltid med statistikkvariabel som er hoved verdien som telles i tabellen. Trykk enter for å gå rett til valg av første variabel.
Navigering med tastatur og skjermleser. Velg flere objekter etter hverandre. SHIFT+pil ned/opp. For å velge enkelte verdier i listen: Windows:Hold inn Ctrl + pil ned. Deretter slipp Ctrl og trykk på mellomromstasten. Gjenta. Mac:CMD+pil ned/opp. Deretter slipp CMD og trykk på mellomromstasten. Gjenta. (Fungerer kun i Chrome, ikke i Safari). For å komme ut av listen med de markerte valgene, trykk TAB-tast.

Valgt 1 av totalt 3

Må velges
Søkefelt for å finne ønsket verdi i kodelisten til denne variabelen. Dette er eksempler på verdier i listen. 2015 , 2016 , 2017 ,

Valgt 1 av totalt 10

Valgt 0 av totalt 5

Antall valgte celler
(maksimalt tillatt er 300 000)
Antall valgte celler har oversteget maksimalt tillatt 300 000
Tabellen viser totalt antall personer som har mottatt tannhelserefusjoner for tannregulering ved bittanomalier (innslagspunkt 8) fordelt på toårige aldersgrupperinger.

region

Se liste over endringer i de regionale inndelingene.

Tabeller som bruker ny regioninndeling også for årene før 2024.